4b klasės mokinių išvyka į Kauną

Gegužės 17 dieną 4b klasės mokiniai vyko į Kauną. Aplankė IX Forto muziejų, dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Kauno tvirtovė“: išsiaiškino, kas yra fortas ir tvirtovė, sužinojo, kad visas Kaunas carinėje Rusijos imperijoje buvo paverstas miestu – tvirtove. Vėliau, susiskirstę į grupes ir gavę žemėlapius, vaikščiojo klaidžiais forto tuneliais ir ieškojo paslėptų lapelių su žodžiais, kurių paskutiniame „taške“  prireikė atliekant kūrybinę užduotį. Buvo nelengva, bet  labai  įdomu ir naudinga.

 

Komandinį žaidimą tęsėme „Lazertrone“. Tai saugus ir smagus lazerių žaidimas, kurio metu vaikai išbandė savo strateginius ir komandinio žaidimo sugebėjimus, akies taiklumą, kojų miklumą, greitą reakciją, patyrė daug emocijų ir puikiai praleido laiką.

 

                                                                           Daiva Andrulevičienė

                                                                 pradinių klasių mokytoja metodininkė 

Respublikinė  praktinė konferencija "Smalsučių laboratorija"

2018 metų kovo 29 dieną 2b klasės mokinės Kamilė Greblikaitė ir Emilė Šlapkauskaitė kartu su mokytoja Edita Derviniene dalyvavo Alytaus Dzūkijos pagrindinės mokyklos organizuotoje Respublikinėje praktinėje konferencijoje "Smalsučių laboratorija". Čia dalyviai demonstravo įspūdingus bandymus ir eksperimentus. Mūsų antrokės parodė spalvingą bandymą, kuris vadinosi "Vaivorykštė stiklinėje" ir susilaukė didelio stebėjusiųjų susidomėjimo bei daug šiltų katučių. Smagu keliauti po Pažinimo šalį, sužinoti, atrasti!

"Tau, Lietuva"

2018 metų kovo 29 dieną Alytaus Vidzgirio pagrindinėje mokykloje vyko projekto-konkurso „Tau, Lietuva“ baigiamasis renginys. Po gražaus šventinio koncerto buvo apdovanoti mokiniai, pateikę piešinius ir kitus kūrybinius darbus. Konkursui buvo pateikta daugiau nei šimtas kūrybinių darbų. Alytaus Panemunės pagrindinei mokyklai atstovavo 25 mokiniai, kuriuos moko mokytojos Renata Vaikšnorienė, Sigita Gudaitienė, Neringa Arlauskienė, Gintauta Almonaitienė ir Daiva Andrulevičienė.

 

                 Sveikiname 2a klasės mokinę Liepą Jankauskaitę, 1–2 klasių grupėje užėmusią 2-ąją vietą (mokytoja Renata Vaikšnorienė) ir Emiliją Baliukonytę, 3–4 klasių grupėje užėmusią 2-ąją vietą (mokytoja Gintatuta Almonaitienė).

Šventėje - konkurse "Saugus internetas" - pirmi!

2018 metų vasario 27 dieną 2b klasės mokinių komanda (Adomas Visockas, Emilė Šlapkauskaitė, Ugmilė Bogomolnikovaitė, Titas Barysas) dalyvavo šventėje-konkurse „Saugus internetas", kuri vyko Dzūkijos pagrindinėje mokykloje. Renginyje dalyviai žaidė, dalijosi turimomis žiniomis apie saugumą internete, o taip pat atliko konkursinę užduotį, kurioje mūsų antrokai nugalėjo – užėmė pirmąją vietą! Džiugu, kad jau pirmi savarankiški žingsneliai internete žengiami saugiai!

 

                                                                                   Edita Dervinienė

                                                               pradinių klasių mokytoja metodininkė

Antrokai apsilankė Saugaus eismo klasėje

Sausio 23 dieną 2b klasės mokiniai  apsilankė Saugaus eismo klasėje, kur pakartojo ir įtvirtino saugaus elgesio gatvėje taisykles. Smagiausia pamokos dalis - praktinė užduotis - taisyklingas ir saugus gatvės perėjimas reguliuojamoje ir nereguliuojamoje sankryžoje. Pamokos pabaigoje nudžiugino gauti pažymėjimai ir atšvaitai. Būkime visi atidūs ir saugūs gatvėse ir keliuose!

 

                                                                                   Edita Dervinienė

                                                                    pradinių klasių mokytoja metodininkė

Projektas „Kalėdų belaukiant“

Gruodžio 22 dieną 4b klasės mokiniai linksmai ir  naudingai praleido laiką mėgaudamiesi Birštono pramogų ir laisvalaikio centro „Čiulba ulba“ organizuojamose edukacinėse programose.

Daug veiksmo, netikėtų užduočių ir azarto patyrė dalyvaudami orientaciniame žaidime „Pažink Birštoną“.

Po to patys kepė kalėdinius sausainius, kuriuos papuošė ir skaniai suvalgė, kitus parsivežė į namus ir galės papuošti savo kalėdinę eglutę. Kol sausainiai kepė, muziejaus darbuotoja labai įdomiai papasakojo apie Kalėdų tradicijas ir paslaptingą Kalėdų senelio dovanų atsiradimą. Siųsdami kalėdinę kojinę, vieni kitiems sakėme palinkėjimus artėjančių švenčių proga.

Trečioji edukacinė programa – „Sniego gniūžtės (burbulo)“ gaminimas – dar viena netikėta ir įdomi veikla. „Vonios bombos“, tie žavingi gerų kvapų bumbulai, kurie visaip sproginėja ir šnypščia spalvotus burbulus, yra didžiausia palaima po sunkios dienos. Pasigaminę šį burbulą, mokiniai buvo vaišinami arbata, sausainiais ir kartu klausėsi pasakojimo apie Birštono simbolio – auksinės  su sidabriniais dantimis žuvies, kuriai iš viršugalvio (lyg banginiui)  trykšta sidabrinė vandens čiurkšlė, atsiradimo istorijos.

 Nors šiek tiek sušlapę kojytes, bet laimingi, patenkinti ir pilni įspūdžių grįžome į Alytų. Įdomu, ar vaikai patys išbandys „vonios bombas“, ar padovanos savo artimiesiems prieš artėjančias gražiausias metų šventes?

                                                                                        Daiva Andrulevičienė,

                                                                                            pradinių klasių mokytoja metodininkė

Pradinukai informatikos ir informatinio mąstymo konkurse "Bebras"

Lapkritį Lietuvos mokyklose jau 14-ąjį kartą vyko informatikos ir informatinio mąstymo konkursas „Bebras“. Šių metų konkurse pirmą kartą dalyvavo ir mažiausieji – 1–2 klasių moksleiviai. Savo jėgas išbandė ir mūsų mokyklos neformaliojo švietimo būrelio „Kompiuteris – mano draugas“ nariai. Smagu, jog beveik visi dalyvavę mokiniai pateko tarp 30 geriausių Alytaus savivaldybės mokyklų mokinių, o Titas Barysas (2b klasės mokinys) – tarp 10 geriausių Alytaus savivaldybės mokyklų mokinių.

 

                                                                             Edita Dervinienė

                                                              pradinių klasių mokytoja metodininkė 

Laimėjimas Respublikiniame konkurse

               Spalio mėnesį Neformaliojo vaikų švietimo būrelio "Kompiuteris - mano draugas" nariai dalyvavo Respublikiniame kompiuterinio piešinio konkurse "Mano svajonė". Labai smagu, jog 2b klasės mokinės Kamilės Greblikaitės piešinys "Mano svajonių vasara" buvo įvertintas ir apdovanotas padėka už piešinio originalumą ir meniškumą. Sveikiname Kamilę!

 

                                                                                Edita Dervinienė

                                                                         pradinių klasių mokytoja metodininkė

Pamoka Saugaus eismo klasėje

Lapkričio 14d. 3a ir 1b kl.  mokiniai dalyvavo pamokoje Saugaus eismo klasėje. Pamokos metu prisiminė saugaus elgesio gatvėje taisykles, žiūrėjo ir aptarė Amsio filmukus, mokėsi pereiti gatvę šviesoforo reguliuojamoje sankryžoje. Mokinukai išlaikė išbandymą ir gavo Amsio letena patvirtintą pažymėjimą, kad gatvėje elgsis saugiai ir atsakingai.

 

                                                            Sigita Gudaitienė ir Jolanta Majauskienė

                                                         pradinių klasių mokytojos metodininkės

Apibėk mokyklą

             Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras, remdamasis Škotijos patirtimi ir palaikydamas ,,Judriosios pertraukos“ idėjas, inicijuoja akciją ,,Apibėk mokyklą“ ir kviečia joje dalyvauti visų ugdymo įstaigų mokinius ir mokytojus. 1b klasės mokinukai su malonumu priėmė šią 10 dienų iniciatyvą. Judėdami pagal savo fizines išgales, laisvai, be didelės įtampos, pajuto bėgimo džiaugsmą ir malonumą. 

 

                                                                                               Jolanta Majauskienė

                                                                               Pradinių klasių mokytoja metodininkė

Antrokai mokosi plaukti

                Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet antrųjų klasių mokiniai pradėjo mokytis plaukti. Užsiėmimai vyksta ASRC baseine ir truks spalio-lapkričio mėnesiais. Smagu matyti, kaip mažieji plaukikai kaskart sužino ir išmoksta vis daugiau plaukimo pratimų, tobulina plaukimo techniką, vis drąsiau jaučiasi vandenyje. 

4b klasė - konkurso "Sveikuolių sveikuoliai" dalyviai

2017 metų spalio 24 dieną Alytaus Dainavos pagrindinėje mokykloje vyko konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ 1-asis etapas. Konkurse dalyvavo ir šauniai pasirodė Panemunės pagrindinės mokyklos 4b klasės mokinių komanda „Raudonskruosčiai obuoliukai“ (pradinių klasių mokytoja metodininkė Daiva Andrulevičienė).

                „Raudonskruosčių obuoliukų“ komanda: Abramavičiūtė Austėja, Jančiauskaitė Miglė, Kiguolytė Evelina, Nikliauzaitė Evelina, Remeškevičiūtė Ieva, Stankevičiūtė Vėjūnė.

 

Kūrybinės dirbtuvės ,,Vaikystės spalvos"

                    Kūrybinių dirbtuvių ,,Vaikystės spalvos" ( mokytoja Sigita Gudaitienė) mokiniai rinko lapus ir ,,išaudė" lapų kilimą. Šaunuoliai mokiniai!

Į mokslo ir žinių šalį šiemet keliaujame laivu!

Pamiršau viską, ko buvau mokomas.

 Atsimenu tik tai, ką išmokau. 

             Patrikas Vaitas

 

Viena diena su puikiu mokytoju yra geriau

nei tūkstantis dienų stropaus mokymosi.

                    Japonų patarlė

 

      Svetainę administruoja   pradinių klasių mokytoja metodininkė

         Edita Dervinienė